ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

עדכונים למגדלים

20/03/2014

ירקות

 

ביטוח קנט: יש לנו הסכם ביטוח מרוכז עם הקנט לכל גידולי התעשייה (אפונה, תירס, עגבניות תעשייה). במסגרת הזו תשלום הפרמיה מרוכז וכן הדיווח על הזריעה/שתילה. אפשר, לביטחון, לדווח לקנט על שתילה/זריעה. בכל מקרה לא יהיה תשלום כפול.

 

גבייה מרוכזת: לפי החלטה בשולחן ירקות לתעשייה, הגבייה של כל התמורות עבור העגבניות, מכל המפעלים, תתבצע ע"י משקי עמק יזרעאל ותועבר למגדלים.

 

מחיר קטיף עגבניות: לפי בדיקות שנערכו ע"י המדריכים בעמק ומסיבות נוספות, יש מקום להוריד את מחיר הקטיף של העגבניות. בזמן הקרוב ניפגש עם הקבלנים לדון בנושא. אני מציע לחקלאים לסכם עם הקבלנים שמחיר הקטיף בפועל יהיה כפי שסוכם במסגרת המו"מ שלנו.

 

 

פלחה 

 

הבצורת מגדילה את הצורך לזרוע דגני קיץ כדי להשלים את אספקת המזון הגס לפרות ולשאר הבהמות. למרות הלחץ של הרפתנים והבוקרים, מומלץ לזרוע רק זרעים מחברות זרעים ולא גרעינים ממקורות לא ברורים שקיימים בארץ, למטרות הזנה של בע"ח וציפורים. גם אם הזריעה תידחה במספר שבועות, אסור להסתכן בזיהום השטחים בעשבים ומחלות לא מוכרים.

 

הגשמים האחרונים תרמו בשטחים רבים להמשך התפתחות ולמילוי גרעין, רצוי לבדוק שוב ולהחליט לפי המצב החדש – מה מתאים ויכול להגיע לגרעינים ומה לא. בכל מקרה, עלינו לעשות מאמץ ולספק את כל צריכת המזונות הגסים הדרושה בארץ. מחסור במזונות גסים או אף תחושת מחסור, ייגרמו לפתיחה של הייבוא – דבר שעלול לגרום לנו נזקים גדולים לטווח ארוך.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד