ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

דו"ח ההיצע והביקוש החודשי של משרד החקלאות האמריקאי

13/10/2016

אתמול פרסם משרד החקלאות האמריקאי את דו"ח ההיצע והביקוש החודשי. המספרים מופיעים למטה, כמו כן מצורפים הנתונים בצורה גרפית לשימושכם.

 

המספרים הגיעו, פחות או יותר, בהתאם להערכות מוקדמות. יבול התירס מעט קטן מההערכות הראשוניות, ויש הצופים שהתוצאה הסופית תהיה אף קטנה יותר, אף על פי שעדיין מדובר ביבול שיא. גם יבול הסויה עודכן מעט כלפי מטה. כאן ההערכות מדברות על יבול גדול יותר בסוף. צד המלאים שוב דומה לרף התחתון של ההערכות המוקדמות. משרד החקלאות האמריקאי עדכן כלפי מעלה את הערכות הביקושים בכל שלושת הגרעינים.

 

השוק הגיב בעליות מחירים לאחר פרסום הדו"ח. התירס התקרב לרמת ה-350 סנט לבושל. הסויה והחיטה, שעלו אף הם לאחר הפרסום, סיימו את היום באדום, קרוב לשפל המחירים של החוזה שנקבע בסוף אוגוסט. הדו"ח היה אמור לתמוך במחירים והסגירה השלילית הפתיעה רבים. ההסבר, על פי ההערכות, הוא ניצול העליות על ידי חקלאים שחיכו להזדמנות למכירה קדימה של הקציר הנוכחי. הדו"ח נתן תיקוף ליבולי שיא ולמלאי שיא, ובמקביל, גם תמונת הביקוש עודכנה כלפי מעלה, מה שעשוי לחדש את התמיכה במחיר בהמשך.

 

השוק מתייצב כרגע במהלך מסחר הלילה. לאור ירידת המחיר, חקלאי חיטה שזרעו כבר 60% מחיטת החורף צפויים להאט את הקצב ואולי להחליף גידול בהתאם להתפתחויות המחיר בחודש הקרוב.

 

עדכונים בהמשך.

 

 

 

 

  דו"ח ההיצע והביקוש לאוקטובר 2016
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד