ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

מחאת החקלאים נמשכת

11/08/2015

מאות חקלאים הגיעו בבוקר יום שני, 10 באוגוסט 2015, להפגין מול משרד החקלאות בקריה החקלאית בבית דגן. כוחות משטרה גדולים ממשטרת ראשון לציון אבטחו את האירוע.

יום לפני ההפגנה התכנסו כל ראשי תנועות ההתיישבות וארגוני המגדלים והחליטו לצאת להפגין מול משרד החקלאות במטרה להילחם על נושאים קריטיים להמשך קיום החקלאות, בהם ביטול מס מעסיקים בעובדים זרים והוצאת הפטם והצאן מחוק ההסדרים.

לדברי חיים חבלין, מנהל המחלקה החקלאית בתנועה הקיבוצית, שארגן את האירוע יחד עם פלג אוריון, מנהל אגף המשק בתנועת המושבים, "האירוע היה טוב, 400 חקלאים הגיעו, ובסך הכול, האפקט התקשורתי הושג. אנחנו לא מצפים שנשיג את כל מטרות המאבק בהפגנה אחת. מדובר בתהליך. ההפגנה היום היא המשך להפגנה משבוע שעבר. אנחנו קרובים ליום הדין, אם האוצר לא יבטל את הגזרות שלו, השלב הבא יהיה ביטול מכסות ביצים וביטול משק החלב".

חבלין הוסיף כי השימוש שנעשה באוצר במילים "רפורמה חקלאית" הוא, למעשה, מכבסת מילים לפעולות שאמורות להביא לחיסול החקלאות, חיסול המשקים הקטנים, והעברת החקלאות לידי טייקונים וגופים גדולים ועשירים, דבר שיקשה מאוד על השגת המטרה שלשמה נועדה הרפורמה – הפחתת יוקר המחייה.

"כל הדברים יחד יהפכו את הנושא של ביטחון תזונתי לאוכלוסיית ישראל לדבר מאד רעוע", סיכם חבלין.

 

 

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד