ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

כד השמן

10/12/2015

זני זיתים לשמן חדשים שפותחו במכון וולקני מתאפיינים בתפוקת שמן גבוהה העומדת על 25%-24%. זני המאכל שפותחו במכון גדלים לגובה בינוני-ננסי המאפשר מסיק פשוט, ללא שימוש בסולמות, בעלי פרי גדול ואיכותי, חרצן הנפרד בקלות מן הפרי והתאמה כפולה לכבישה ולייצור שמן זית. חלקם מתאפיינים ב"סירוגיות מתונה", כלומר, אינם מניבים יבול גבוה רק פעם בשנתיים, כמקובל, אלא יבול הנע בסביבות הממוצע הרב-שנתי בכל שנה.

 

"הזית הוא עץ סירוגי", אומר ד"ר בני אבידן, חוקר במכון למדעי הצמח במרכז וולקני, "כלומר, שאם בשנה מסוימת היבולים גבוהים, השנה שלאחר מכן תהיה, לרוב, שנת שפל. הדבר פוגע בחקלאים וגורם להם נזקים קשים ומייקר את המחיר לצרכן. אחדים מהזנים שפיתחנו הם בעלי סירוגיות מתונה, כלומר, התנודתיות ביבול קטנה יותר. זה יאפשר לחקלאי לצמצם נזקים כלכליים ולייצב את מחירי שמן הזית בשוק".

 

עד אמצע שנות השמונים היה ענף הזית לשמן מבוסס על שיטת גידול מסורתית, ללא השקיה ודישון מסודרים. בנוסף, המסיק היה ידני או בנקיפה, עם הספקים נמוכים. במגזר היהודי גודלו בעיקר זני מאכל לכבישה, בהצלחה יתרה. המגמה הייתה להגיע גם עם זני השמן להצלחות דומות, תוך יישום שיטות מודרניות של השקיה, דישון ומסיק.

 

"תכנית הטיפוח", אומר ד"ר אבידן, "התאימה את עצמה להתפתחות האדירה בתחום שמן הזית בארץ. כיום הצרכנים אניני טעם ומתחילה דרישה לשמן זית שמיוצר מזנים ספציפיים. לשם כך מאוקלמים במרכז וולקני זנים ייחודיים מאירופה ומארצות אחרות בטעם מעודן יחסית לזנים המקומיים, ולצורך כך ניטעה במרכז וולקני חלקת אוסף בינלאומי של כ-130 זנים".

 

ענף הזית בישראל הוא הגדול ביותר מבין גידולי המטעים ועומד על 330 אלף דונם של שטח נטוע. עד היום, 75% ממטעי הזיתים מטופלים בשיטות מסורתיות. 80 אלף דונם של כרמי זית גדלים תחת ממשק של השקיה ודישון, כ-65 אלף דונם מתוכם מיועדים לשמן זית ורק 15 אלף דונם למאכל. בשנת שפע מיוצרים בישראל כ-15 אלף טון שמן שנצרכים בשוק המקומי. הצריכה לשמן בישראל עומדת על כ-25 אלף טון. יצוא השמן מישראל שולי (100-150 טון) ונעשה על ידי מגדלים פרטיים המשווקים לרוב שמני בוטיק שמיועדים, בין היתר, לצרכנים שומרי כשרות.

 

לעומת זאת, בשל הסכמי סחר של ישראל עם השוק האירופי, מיובאים לארץ כ-8,000 טון של שמן, שמתחרים במחירי השמן הישראלי. בשל בעיות של כוח אדם, רמת הפיקוח והאכיפה של החוק על איכות השמנים המיובאים אינה מספקת ורובם נמכרים תחת מותג של שמן זית כתית, על אף שבבדיקות מדגמיות הוברר שרבים מהם הינם שמנים מזוככים או מזויפים, דבר הפוגע בצרכן. יש לציין שהשמן הישראלי הנמכר עם תו תקן של אגף הזית במועצת הצמחים הינו ברמות איכות מהגבוהות בעולם ומפוקחות גם על המדף.

 

היקף הייצור של זיתי מאכל עמד השנה על כ-17 אלף טון ובנוסף ייבאו מירדן כ-800 טון של זיתים ירוקים לכבישה, הרוב נצרך פה. היצוא עומד על כאלף טון.

 

יבוא השמן פוגע במגדל הישראלי וגרם בשלוש השנים האחרונות לירידה במחיר (1 שקל לקילו שמן למגדל), והביא אפילו לעקירה של מאות דונמים. מגמה של עלייה במחיר שמן הזית בעולם השנה הביאה גם לשיפור קל במחירים שחקלאי ישראל פודים, כ-19 ₪ לקילו.

 

 

 


זן הקדשון

 

 

 

 

לקסיקון זני זית ישראליים

 

מעלות – מקורו בכפר מעיליה. הזן היחיד בעולם שמראה עמידות למחלת עין הטווס, הגורמת לנשירה מלאה של העלים. הזן הופץ בארץ ובעולם וממשיך לשמש כ"הורה" לזנים חדשים בהשבחה, כדי להעביר את התכונה הזו.

 

אסקל – העץ נוטה לגדול כלפי מעלה, ולא לצדדים. מבין זני הזית המושקים, מניב את תכולות השמן הגבוהה ביותר, העומדת על 25% בבית הבד, בכבישה קרה.

 

מאספו – זן למאכל המתאפיין בפרי גדול – מעל 5 גרם, ובגלעין נפרד המתאים לכבישה ספרדית.

 

ספוקה – זן למאכל המתאפיין בפרי גדול – 6-7 גרם, בעל פרי מאורך.

 

קדשון – זן למאכל, ננסי באופיו, המאפשר מסיק מכני ללא אמצעי עזר. הפרי גדול ומאורך, מעל 7 גרם, ומותאם לכבישה ספרדית.

 

 

 

  מצגת (באנגלית) על זני הזית החדשים
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד