ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
גלבוע טייר סנטר

פרסים בוועידת ישראל לחקלאות למאיר צור ולדפנה כהן-נוריאל

28/12/2015

פרס "המשפיע ביותר על החקלאות לשנת 2015" של ועידת ישראל לחקלאות ה-6 ניתן למזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור.

מאיר צור הוביל השנה את מאבק החקלאים, שבעקבותיו שוכנעו שר האוצר, משה כחלון, ושר החקלאות, אורי אריאל, לנהל משא ומתן עם נציגי החקלאים, לקידום תכנית אסטרטגית לקידום החקלאות בישראל.

צור, בן 51, תושב מושב עין יהב, מכהן כארבע שנים כמזכ"ל תנועת המושבים וכיו"ר התאחדות חקלאי ישראל.

"החקלאות מבחינתי היא שליחות", אמר צור בדברי התודה שלו, "זהו כבוד גדול עבורי להיות חלק ממי שפועל לשמור, לקדם ולפתח את החקלאות לדורות של חקלאים רבים לטובת עם ישראל".

בנאום הפתיחה של הוועידה אמר צור כי ״החקלאות נמצאת במשבר לא פשוט. משבר של רווחיות. קשה מאוד למצוא חקלאים שמתפרנסים בכבוד. אנחנו קיבלנו החלטה שאנחנו משנים את השיח הזה ויוצאים משיח של ויכוחים למשהו חדש מול ממשלת ישראל – משא ומתן לתכנית אסטרטגית לקידום החקלאות במדינה".  

עוד אמר צור כי בכל השנים ראו שרי האוצר את החקלאים כאיום. "מצאנו עכשיו פרטנר אמיתי, שהוא שר האוצר, משה כחלון, שקיבל החלטה לפתור את בעיות החקלאות בצורה רווחיות ומציאותית. זה התחיל בעובדים הזרים וזה ממשיך במשא ומתן על כלל נושאי החקלאות. צריכה להיות פעם אחת תכנית מסודרת שתסדיר את כלל נושאי וענפי החקלאות". 

 

פורצת דרך

עוד במסגרת הוועידה, הוענק פרס פורצת הדרך בתחום התקשורת על הובלת מאבק החקלאים והעלאת נושא החקלאות ומצב החקלאים על סדר היום התקשורתי, הציבורי והלאומי, לדפנה כהן-נוריאל, דוברת תנועת המושבים והתאחדות חקלאי ישראל.

במהלך השנה וחצי בתפקידה הובילה דפנה כהן-נוריאל בכלי התקשורת שורה של מאבקים ציבוריים, לאומיים ותקשורתיים, לרבות מאבק החקלאים על עתידה של החקלאות (מאבק שבאמצעותו נכנסה הנהגת התאחדות חקלאי ישראל למשא ומתן עם הממשלה על תכנית אסטרטגית לקידום החקלאות בישראל), המאבק כנגד חוק ההסדרים, במסגרתו ירדו כלל הסעיפים הפוגעניים בחקלאים, ומאבק על שנת השמיטה.

כהן-נוריאל עובדת כ-15 שנה בתחום הדוברות, התקשורת והאסטרטגיה התקשורתית. בין היתר, כיהנה כשש שנים וחצי סגנית וממלאת דובר ההסתדרות, בתקופתם של עופר עיני ואבי ניסנקורן. בשנים אלה ניהלה את כלל מאבקי העובדים במדינה ואת דוברות ההסתדרות כולה. בנוסף, הייתה דוברת אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב והובילה את מאבק הסטודנטים כנגד ועדת שוחט.

היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה במדע המדינה ותקשורת ובעלת תואר שני בדיפלומטיה, בהתמחות השפה הערבית, מאוניברסיטת תל אביב. נבחרה פעמיים להיות אחת מ-120 המנהיגים היהודים הצעירים בעולם על פעולות הסברה שעשתה.

"אני שואפת להמשיך ולהצעיד באמצעי התקשורת את החקלאים, את החקלאות ואת המרחב הכפרי כולו לדעת קהל חיובית ולמקום הראוי שמגיע לו", אמרה דפנה כהן-נוריאל, "אני רואה בתפקיד שלי כשליחות למען החקלאים ולמען המרחב הכפרי כולו וכמהות הציונות למען המשך קיומה של החקלאות בישראל".

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד