ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

תגובה לעדכון בנושא היתרי נהיגה למכונות ניידות

20/01/2011

קיבלנו תגובה חשובה לסעיף 4 בעדכון האחרון שפורסם ב-3.1.11, בנושא היתרי נהיגה במכונה ניידת. אנו מפרסמים שוב את הסעיף ומיד אחריו את התגובה שהתקבלה.

4. היתרי נהיגה למכונות ניידות חקלאיות.  

על פי התקנה החדשה של משרד התחבורה, ב- 6/2012 תקופת המעבר מסתיימת וכל מי שנוהג על מכונה חקלאית ניידת, צריך להיות מצויד בהיתר/רישיון. פנינו למשרד התחבורה וביקשנו לשנות את התקנה למכונות חקלאיות ניידות. הובטח לנו שהנושא יעבור ליועצת המשפטית של משרד התחבורה וקיבלנו תשובה, בינתיים בעל פה, של סירוב. אנחנו נמשיך לבדוק את הנושא בעזרת ייעוץ משפטי. בינתיים מומלץ למי שמעוניין לעשות את הקורס להיתרי נהיגה במכונות חקלאיות ניידות, להתארגן בקבוצות של עשרה אנשים ולעשות מכרז בין בתי הספר שהוסמכו ע"י משרד התחבורה לעשות את הקורסים. מחירי הקורסים תחרותיים.

 

ביום ג' 28/12/10 התקיימה פגישה עם עו"ד ביוזמה של קבלנים לעבודות חקלאיות, כשהמטרה להגיש בג"צ נגד משרד התחבורה, לביטול הקורס להיתרי נהיגה למכונות חקלאיות ניידות. לאחר דיון והסברים, הוחלט להמתין עד סוף מרץ 2011, כדי לתת סיכוי לארגון לשנות את הגזירות, מאחר והארגון ממשיך לטפל בנושא. בקשת המשתתפים, שאם עד סוף מרץ 2011 לא יהיו שינויים, ניידע אותם כדי שישקלו אם ללכת לבג"צ.

 

תקופת הביניים בה מותר לנהוג על מכונות חקלאיות ניידות לפי סוג הרישיון החלה כאמור ב- 6/2010 ומסתיימת ב- 6/2012 . לכל מי שברשותו הרישיונות הבאים:

 

סוג 1, טרקטור  ו- B1         - רשאי לנהוג במכונה ניידת עד 14,000 ק"ג.

סוג 1 C                        -  "       "          "      "     "  14,999 ק"ג..

סוג  C                            -  "       "          "      "     "   ללא הגבלת משקל , ואינו צריך לעבור את הקורס להיתרי נהיגה למכונה חקלאית ניידת, בתנאי שהוציא את הרישיון לפני ה- 6/2010 .

 

על פי משרד הרישוי, גם לטרקטור עם מספר רישיון שחור, יש צורך לעשות את הקורס הנ"ל, פרט לבעלי רישיון C מלפני 6/2010. זו גזירה שלא דובר עליה במהלך שינוי התקנה. פנינו מספר פעמים למשרד התחבורה ונמשיך לעשות הכל כדי לשנותה.

 

 

להלן תגובה שקיבלנו בעקבות הפרסום הנ"ל, מגדעון דמתי ("שגיא" שרות בטיחות בע"מ) :

שלום רב,

קראתי בעיון את הכתבה לגבי מכונה ניידת אשר פרסמתם. רציתי  להוסיף דבר חשוב מאוד:

מי שקיבל רישיון נהיגה אחרי 22/06/2010 אינו עומד בתקנות המעבר וחייב רישיון נהיגה למכונה ניידת מהיום הראשון ואינו יכול להמתין עד 22/06/2012.

לידיעתכם.
בברכה
דמתי גדעון

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד