ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
גלבוע טייר סנטר

משולחן המנכ"ל - ניר ותלם ינואר 2013

בשבוע שעבר, 28.1.2013, נבחרתי לקדנציה נוספת כמנכ"ל הארגון. ראשית תודה למועצת הארגון על התמיכה. שנית זה הזמן לחשוב מה עושים בעתיד שלא עשינו בעבר.

 

אני חושב שבאופן כללי ניהול של כל ארגון מורכב משתי פנים. האחת - הניהול השוטף: בארגון שלנו יש המון ניהול שוטף, החלק המרכזי נוגע לחיטה, אבל יש גם  מספר רב של גידולים נוספים שלארגון חלק חשוב בניהולם. כמובן גידולי ירקות לתעשייה, חמניות, חומוס, אבטיח לפיצוח, גידולי תחמיץ, כותנה  ועוד ועוד. כמובן שיש מדור מיכון והרבה עבודה סביב המחירון ועוד ועוד.

 

אני מאד מאמין שהניהול השוטף חשוב אבל הוא לא העיקר. לדעתי, לב העשייה צריך להיות הניהול של העתיד. יש כאלה שיקראו לזה חזון, אני מאד אוהב את ההגדרה הזו. אז לפניכם בכמה מילים מה אני חושב שצריך לעשות בניהול של העתיד.

 

ראשית, והרבה לפני הכול, צריך לנהל את שמירת הקרקעות שלנו. כמו שיש ארגון עובדי המים, אני חושב שאנחנו במהות שלנו ארגון עובדי הקרקע. אנחנו מופקדים על 1,700,000 דונם, בערך שני שלישים מהקרקע

החקלאית במדינה. אם אנחנו לא נדע לשמור על הקרקע מי ידע? לשם כך רתמתי את התנועה הקיבוצית ואת ארגוני הקניות וביחד אנחנו מתחילים מהלך של מיפוי הבעיות והדרכים לפתרונן. יש לזכור שלאחרונה נדחתה

העתירה של מושב אליפלט והם הולכים לאבד חלק מהאדמות שלהם, כי לא שמרו עליהן לפי החוק. ב-7 בפברואר יתקיים בארז יום עיון גדול בנושא. כנס דומה נקיים גם בצפון.

 

שנית: למרות שהקדשתי מאמצים בנושא, עדיין הגד"ש לא נמצא במקום הראוי לו בעיני מקבלי ההחלטות. רק מיצובנו גבוה יותר בסולם יאפשר גיוס משאבים גדול יותר בעתיד.  לא מדובר רק במשאבים כספיים, מדובר גם על משאבי ניהול, רגולציה, חקיקה ועוד.

 

שלישית, בשלוש מילים: רק לא באמבטיה. זו תהיה מלחמה אמיתית. יש המון אינטרסנטים שלא ישתפו פעולה. אבל אם נהיה נחושים ננצח ונביא הביתה עוד הכנסות. כי יש לנו תוצרת טובה ומגיע לנו יותר.

 

לסיכום, היעדים רבים ומורכבים. יש לנו צוות נהדר גם בתוך הארגון וגם הרומאי"ם. אני בטוח שביחד נצליח!

אורי נעמתי

מנכ"ל

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד