ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
נושא לדיון – יולי 2007

מועצת הצמחים קמה לתחייה !

הרבה נכתב, בנושא זה, ע"י השותפים שלנו לירחון זה, ארגון מגדלי ירקות. ארגון זה נלחם לא רק את מלחמתם של הירקנים, אלא את מלחמת כל החקלאים, הן אלו הקשורים במועצת הצמחים והן אלו אשר נושא הצמחים רחוק מהם. המלחמה היתה על עצמאות החקלאים, להחליט בעצמם על גורלם ומה ייעשה בהונם. ועל כך, תודה מכולנו. ותודה מיוחדת למאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות, שהוביל את המאבק.

נכון להיום, מועצת הצמחים חזרה לתפקד, ובעיקר ענף הירקות. נבחרה הנהלת ענף ארצית, מאוזנת, עם חברים טובים, המייצגים את כל הגידולים בענף. ההנהלה מתכנסת מעת לעת, בהתאם לנושאים השונים. מתקבלות החלטות חשובות לטווח הקצר, ולטווח הארוך. שולחנות המגדלים חזרו לתפקד, מי במעט ומי בהרבה. סה"כ ישנה אופטימיות במערכת.

כמי שמסתכל, חצי מן הצד, בעבר היו לי ספקות באשר ליכולת לחזור למעמד שהיה למועצת הירקות, ואולי גם לא צריך לחזור. ה"חור" של השנה, בה לא היתה מועצה, שכנע אותי שיש צורך ברור בגוף מרכזי, שירכז את פעילות המגדלים בענף הירקות, בביטוח, במו"פ, הדרכה, שיווק, פרוייקטים מיוחדים, ועוד. ולעתיד, עלינו לשמור, במינון הנכון, על גוף מרכזי בענף הירקות, שלא יסתכל רק על הרגע, אלא יכוון את פעילות הענף גם לעתיד.

 

ההדרכה ועתיד שה"מ 

פעם במספר חודשים אני כותב בנושא זה. אבל הרבה יותר פעמים אני מדבר בפורומים שונים, על החשיבות של ההדרכה הציבורית. וגם בנושא זה, אנו שומעים לאחרונה, מכיוון משרד החקלאות, זמירות חיוביות, על הסכמה עם משרד האוצר לייצוב שה"מ על 150 עובדים, לתקופה ארוכה, כאשר הכסף הנחסך ישמש את החקלאים בנושאי הדרכה. אנו מברכים על החלטה זו.

במסגרת רפורמה זוטא זו, יש לדעתנו, לדאוג למספר תיקונים בסיסיים בניהול מערכת ההדרכה.

ידוע לכולם, שמדריכי שה"מ, העובדים קשה ומשרתים את ציבור החקלאים, עלותם מכוסה מתקציב משרד החקלאות, ככל עובד מדינה, ובנוסף, הארגונים ומועצות הייצור מעבירים סכומים לא מבוטלים למשרד החקלאות, לכיסוי הוצאות רכב ושעות נוספות של המדריכים. מצב זה אינו תקין. מדריך חקלאי, שאמור לכסות שטח רחב, ולנסוע ממקום למקום, חייב להיות נייד ולקבל כיסוי מלא להוצאות הנסיעה ולא ששיקול של מספר ק"מ יפגום בהדרכה.

אין לנו חילוקי דעות עם משרד החקלאות בנושא זה, ואנו יודעים שהשר ושאר הבכירים במשרד החקלאות חושבים כמונו בנושא ההדרכה. יש לדרוש במפגיע, שהחסכון הנובע מקיצוץ מספר העובדים ילך לכיסוי כל ה"השלמות" הקיימות כיום, למדריכים. עלינו לדרוש במפגיע מספר דברים:

יש להשאיר בשה"מ את המדריכים הטובים !

יש לתגמל את המדריכים כראוי !

יש לכסות את כל הוצאות נסיעתם !

יש להפוך את שה"מ למקום עבודה אטרקטיבי לצעירים, שייכנסו להדרכה !

 

שמיטה

כאשר יצאו לאור דברים אלו, נהיה בישורת האחרונה לקראת שנת השמיטה. ושוב, תזכורת לכולם: לחקלאים, למזכירים ולמרכזי המשק: לבדוק שאכן נחתמו ההסכמים הקשורים להיתר המכירה.

אנו בסוף הקיץ של שנת תשס"ז ובסוף תקופת שש השנים הקודמות לשמיטה. וכבר אמרו חז"ל במסכת יומא: "שילהי דקייטא קשיא מקייטא". כלומר: חום סוף הקיץ קשה מחום הקיץ. כך גם בענייני השמיטה, שהם קשים ומסובכים מכל שש השנים שקדמו להם, ועלינו להתכונן היטב.

 

 

                                                                                    גרשון שליסל

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד