ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
בין עלון לעלון - אפריל 2005

 

חיטה

קציר החיטה בפתח ותחנות הקבלה יפתחו ביום ראשון הקרוב ה1 במאי. כמו בשנה שעברה נפתח השנה 4 מרכזי קליטה לחיטה אחד בצפון במנפטת העמק אחד במסמיה  ועוד שניים בנגב.

היבול בקריאה הראשונה עומד על כ150000 טון ,כאשר הזכיינים יקלטו 135000טון למלאי החרום כל השאר ייאסף במשטחי הקליטה ויימכר לכל המרבה במחיר. אני תקווה שנוכל להחזיק את החיטה בעלות נמוכה ונוכל למכור אותה במחיר נכון ולא תחת לחץ. כל החיטה "העודפת" תימכר במסגרת הפול ומחיר המכירה של החיטה הנ"ל ישפיע בסופו של דבר על המחיר הכולל של החיטה לכל אחד ואחד. ואני מקווה שנגלה כולנו סבלנות  שבסופו של עניין תשלם לכולנו. חברת ההשגחה תהיה כמו בשנה שעברה חברת "גלרם" .התחנות יפתחו כל יום בשעה 7 בבוקר ויסגרו בשעה 6 בערב.את כל הפרטים תוכלו למצוא בדף שקבלתם וגם באתר הארגון. גם השנה נמכור את החיטה הפסולה בצורה מרוכזת לקונה אחד המחיר נקבע על 158 $לטון במשטח. מחיר החיטה נכון להיום שבוע לפני קביעת המחיר של השבוע הראשון בחודש מאי בסביבות 180 $ לטון למגדל. רמות הקנס על החלבון כמו לפני שנה כ8-9$ לקנס הגבוה לחלבון בין 9.5 ל10.5 אחוז ו 2-3$ לטון לחלבון בין 10.5 ל 11 אחוז . כך שיש חשיבות גדולה לקליטת החיטה במשטחי הקליטה וערבובה ושיווקה בצורה נכונה .

 

חימצה

 השדות עברו את השרבים האחרונים תוך נסיון להשקות את השדות במכסימום אבל בכל זאת נראה שיש נזק ולכן יש לבקש מקנט להגיע לשדה ולרשום את הנזק במקביל להודיע גם לנו בארגון וננסה להתארגן לטיפול מרוכז. רמות המחירים נשארות גבוהות יחסית בשלב זה ונקווה שהנזק מהשרב לא גדול  והכמויות שיקצרו בסופו של דבר יספקו את הצריכה המקומית

 

חמניות 

המזרע השנה כ90000 דונם השדות נראים יפה הנביטה הייתה בה חלט סבירה ואנחנו נמצאים לאחר הדילול ולפני ההשקיה הראשונה גם רמות המחירים בהחלט סבירות + . לאחרונה התברר לנו כי חברת הזרע למרות הבטחותיה מלפני כ חצי שנה חתמה על הסכם בפעם השניה עם ח .חממה חקלאות  למכירת כל כמות הזרעים מזני המכלוא החדשים כך שאנחנו נמצאים באותה נקודה כמו בהסכם הקודם כאשר אפשר לקנות זרעי חמניות של ח. הזרע רק מח. חממה. אני מקווה שחברת חממה לא תתנה את קנית הזרעים במכירת היבול לח. חממה בלבד מה שיציב אותנו פעם נוספת בחזית מול הזרע. המצב בו חקלאי חייב לקנות זרעים מספק בתנאי שהיבול יימכר לאתו ספק זרעים הוא מצב בלתי סביר ולא מתקבל . ואנחנו בארגון נעשה הכל בכדי לא לאפשר את המצב הנ"ל.

 

כותנה

נזרעו כ 100000 דונם כ70 אחוז פימה והשאר אקלה רמות המחירים עדיין נמוכות יחסית ונקווה שבהמשך ישתפר המחיר ולא נזדקק לרשת הביטחון . כפי שהמצב נראה כרגע רשת בטחון מהמדינה הוא חלום די רחוק

ונקווה שבאמת לא נזדקק לעזרת המדינה תמיד טוב שאפשר להסתדר לבד.

 

ירקות לתעשיה

אנחנו לקראת סיום קטיף האפונה המצב מסובך ונקווה שנסיים את הקטיף עם מינימום נזקים למגדלים נאלצנו לייבש נכון להיום כ 1500 דונם לזרעים  תוך תקווה  שאיכות הזרעים תהיה טובה  ונוכל להשתמש בהם למזרע 2006  ותוך נזק מנמלי למגדלים כולם.

לצערנו הגדול נחתמים חוזים להספקת העגבניות בניגוד לדעתנו והסכמתנו עם חלק מהמפעלים  וזאת תוך ירידת מחיר ממוצעת של  12 ₪ לטון בתנאי התשלום בריקס וכו'. המגדלים חותמים חלקם מחוסר ברירה

מכיוון שתאריך ההספקה מתקרב ואין למי לספק את העגבניות שנשתלו ,וזאת למרות בקשותינו החוזרות ונשנות בעזרת ארגוני הקניות לא לשתול ללא חוזה שמקובל על מנהלי המו"מ. שוב אנחנו מוצאים את עצמנו ואתכם במצב בלתי אפשרי ומבלי יכולת לייצב קו לשמור על חוזה הוגן והגון. נצטרך לעשות חושבים לפני העונה הבאה ולקבל החלטות.

זריעות התירס נמשכות כמתוכנן, בימים אלו אנחנו עסוקים בהכנת החוזה לחתימה וזאת לאחר שמועצת הצמחים התנתה את החתימה על החוזה הקודם בשינוים שונים שינויים שלא היו מתקבלים בנקודת הזמן הזאת על מפעלי התעשיה. לכן היינו חייבים "להוציא " את המועצה מהחוזה , ואז לחתום מול המפעלים.

 

 

מחירי תחמיצים ושחתות

    תחמיץ חיטה -        417 ש"ח לטון - חומר יבש בקמה

    תחמיץ תירס -       540  ש"ח לטון - חומר יבש בקמה

    תחמיץ סורוגום-     440  ש"ח לטון - חומר יבש בקמה

    שחת דגן-              535 ש"ח לטון - במתבן       

    שחת בקיה-          640  ש"ח לטון - במתבן

    שחת תלתן-         610  ש"ח לטון - במתבן

    שחת אפונה-         640 ש"ח לטון- במתבן

    קש חיטה  -          310 ש"ח לטון- במתבן

                                                                                   

 

                                                                                    פיני מהר"ם                                      

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד