ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
בין עלון לעלון - יולי 2006

בין עלון לעלון – יולי 2006

 

 

חיטה

אתמול סיימנו לשווק את החיטה שנקצרה ב- 2006. הסתיים שיווק החיטה במשקי הדרום, ואחרי מאמצים מרובים נמכרו כ- 2,500 טון שנשארו במשטח מנפטת הדרום. החיטה נמכרה לא לזכיין, אלא ישירות לטחנות קמח, כאשר התברר כי אנחנו, במצבים מסוימים ותחת אישורים מתאימים, יכולים ומסוגלים למכור חיטה, לא רק לזכיין – כאשר ברור כי החיטה הינה באיכות חיטת מאכל ויש קונה.

כרגע אנו עסוקים בהכנת דו"ח הפרס/קנס, ונקווה שבימים הקרובים נקבל את הדו"ח מאושר ומתוקן סופית. מכאן, תוך שבועיים ימים אנחנו אמורים לקבל את הכסף, פרס קנס ו- 5% הנותרים.

בנוסף, נקבעה בוררות בינינו לבין חב' "תבואות", על סעיפים שלא סוכמו בהסכם (כמו: תשלום לגלרם, תשלום כולל). הבוררת היא דליה הראל ונקווה שתפסוק במהרה ונוכל להתקדם.

בצורת - אנחנו מנסים לסגור את כל הקצוות ומקווים שאפרים ימצא את הזמן, בתוך כל הבלגן שמסביבנו, לשלם את התשלומים המגיעים לפי שטחי המדגם, כאשר כל מגדל ומגדל עם החישוב שלו.

תמיכה אזורית - מכיוון שמסתמן מצב כמו ב- 2004, היינו: מחיר גבוה שאינו מזכה בתמיכה מחד, ובצורת מאידך, אנחנו קרובים לסיכום עם משרד החקלאות על תמיכה לאזור ה' (מתחת לקו הבצורת). בימים הקרובים נגמור לאסוף את הנתונים ונקווה שהפעם לא ניתקע יותר מדי זמן.

הגנות מחיר - בימים האחרונים אנחנו רואים ירידות בשוק. נכון להיום, תפסנו כ- 40,000 טון הגנות ואני קורא לכולם, למי שעדיין לא עשה – זה הזמן ואל תמתינו שהשוק ייפול !

צוות גלוטן אינדקס – ממשיך להתכנס בימים הקרובים ויוציא הנחיות לקראת המזרע הקרוב, מבחינת זנים. בשלב הבא, אנו נטפל בספי הפעולה ובהדברה ונקווה שהמכלול כולו יאפשר לנו להגיע לשנה הבאה בצורה טובה יותר מאשר השנה.

 

חימצה

הקציר בעיצומו. אפשר לומר, כשאנו בחציו השני, שאנו רואים יבולים טובים בשדות השלחין והבעל, באזורים היותר צפוניים. נקווה שיימשך כך ונוכל לסכם עונה עם יבול יפה ומחירים יפים.

 

חמניות

אין כרגע הרבה. השדות מתייבשים ומחכים לקציר. נקווה לתוצאות טובות.

 

אבטיח

יבולים בהחלט סבירים + המחירים מאד גבוהים.

 

ירקות תעשייה

המלחמה תפסה אותנו באמצע קטיף התירס והעגבניות. למרות שחלק גדול מהמפעלים נמצאים ממש בקו העימות, לשמחתנו הם ממשיכים לקלוט תוצרת והקטיף נמשך כמתוכנן, נכון לרגע זה. נקווה שכך ימשיך.

בצד הפוליטי של מועצת הצמחים המצב מאד לא ברור – מלחמת הכל בכל נמשכת ולא ברור איך תיראה המועצה בימים הבאים ובשנים הבאות, איזה אופי יהיה לפעילות שאותה ריכזה המועצה. בפועל, שר החקלאות לא חתם על הצווים המאפשרים למועצה לגבות היטלים, ולא ברור איך המועצה תמשיך לתפקד בזמן הקרוב. מבחינתנו אנחנו, חשוב מאד שהפקחים במפעלים ימשיכו לעבוד ולבדוק את התוצרת שאנו מביאים. יש חשיבות גדולה לפתרון של בעיית האשראי, שמעיקה בעיקר על פרי גליל. נכון להיום, כאשר אנחנו עם כ- 70-80 אחוז מהתירס במפעל, מבחינת המועצה אין קווי אשראי ולא ברור לנו איך נקבל את כספנו.

בתוך כל האילוצים הלל, אנו מנסים להגיע להסכמות ופתרונות, בכדי שנוכל לפחות לסיים בשלום את העונה הנוכחית. לעונות הבאות נהיה חייבים לשבת, לחשוב ולקבל החלטות איך ומה.

 

ולכולנו, שנמשיך להחזיק מעמד ולהיות חזקים. ליבנו עם החיילים בצפון ובדרום, עם המשפחות בעורף. כל העם צבא וכל העורף – חזית. זה המצב.

אנחנו חזקים וננצח.

 

פיני מהר"מ

מדור גד"ש

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד